O cukrzyca.info.pl

Serwis cukrzyca.info jest portalem edukacyjnym skierowanym zarówno do lekarzy, jak i pacjentów, a także wszystkich zainteresowanych tematyką diabetologii i powiązanymi z nią zagadnieniami.

Nadrzędnym celem portalu jest szerzenie wiedzy medycznej wśród profesjonalistów z dziedziny diabetologii, którzy zawodowo zajmują się chorymi z cukrzycą i w swojej pracy spotykają się z problemami dotyczącymi tej choroby. Mamy nadzieję, że materiały dostępne na naszej stronie będą przydatne w codziennej praktyce klinicznej.

Na naszej stronie lekarze, studenci medycyny oraz osoby poszukujące specjalistycznej wiedzy na temat cukrzycy znaleźć mogą fachowe artykuły czy rekomendacje branżowych książek, zapowiedzi konferencji z dziedziny diabetologii oraz aktualności. W zakładce Wykłady znajdują się nagrania webinarów oraz prelekcji z konferencji, stanowiące cenne źródło najbardziej aktualnych informacji ze świata medycyny.

Z kolei osoby chorujące na cukrzycę, ich rodziny, jak również dalsze i bliższe otoczenie, znajdą tutaj praktyczne wskazówki, między innymi odnośnie stosowania diety, wykaz poradników dla  pacjentów oraz różnego rodzaju „ciekawostki diabetologiczne”.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco ukazujących się nowości na cukrzyca.info.pl